Home Finance Bitcoin pokračuje v růstu a jeho cena se přibližuje k rekordnímu maximu

Bitcoin pokračuje v růstu a jeho cena se přibližuje k rekordnímu maximu

0
Bitcoin pokračuje v růstu a jeho cena se přibližuje k rekordnímu maximu

Bitcoin pokračuje v růstu a jeho cena se přibližuje k rekordnímu maximu. Tento měsíc se již posílil o více než dvě pětiny.

Největší a nejznámější kryptoměna vyskočila zhruba o 8% v pátek (15. 10.) a v sobotu se její cena dostala až na 62.100 USD (53.525,25 eura). Později přišla o část zisků a podle CoinMarketCap se kolem 14.20 h SELČ prodávala s plusem 3,48% po 61.523,48 USD. Od začátku října Bitcoin vyskočil o více než 40% a jeho cena se přibližuje k rekordnímu maximu 64.869 USD.

Bitcoin podpořila zpráva, že americká komise pro cenné papíry burzy SEC povolí ETF založen na termínovaných kontraktech na Bitcoin. Podle mediálních zpráv by se ProShares Bitcoin Strategy ETF mohl začít obchodovat už příští týden. Takový krok by podpořil širší akceptaci bitcoinu a přitáhl institucionálních i drobných investorů, kteří preferují nákup tradičního a regulovaného produktu před kryptoburzami.

Spekulace, že brzy začne obchodovat zmíněný ETF pomohli bitcoinu, aby během uplynulých týdnů překonal ostatní digitální měny a jeho podíl na celkové tržní kapitalizaci kryptomien stoupl na 46%.