události
HomeMagazínESS vstoupila na burzu, překonala očekávání

ESS vstoupila na burzu, překonala očekávání

- Reklama -aktualita

Rekordní zisky akcií
Bankovní akcie byly jedním z nejlepších obchodů v roce 2021. Index KBW Bank vzrostl o téměř 40%, což je více než dvojnásobek oproti 17-procentnímu zisku širšího indexu S & P 500. Důvodem je, že investoři nadále nakupují bankovní akcie s očekáváním, že oživení ekonomiky v USA podnítí FED, aby omezil „tištění peněz“ a postupně zvyšoval úrokové sazby. Navzdory výraznému růstu v posledním roce je výhled pro tyto akce nadále příznivý. Rozběhnutí ekonomiky by mělo přát růstu úvěrů a budoucí zvyšování sazeb zvýší marže. Podporu těchto tvrzení poskytli i výsledky bank za třetí kvartál. Ziskovost překonala očekávání analytiků v průměru o 20%. Všechny banky, ať už Citibank, JP Morgan, Wells Fargo nebo Bank of America, reportoval lepší výsledky než byly tržní očekávání.

Za ESS stojí i Slovenské investoři
Společnost ESS Inc., oficiálně vstoupila na newyorskou burzu NYSE toto pondělí pod označením GWH. Jde o první veřejně obchodovanou společnost zaměřenou na dlouhodobé skladování energie v USA a největší transakci venture kapitálu v historii Slovenska. Management očekával, že prostřednictvím IPO – prvotního úpisu – se vybírá 308 mil. USD. Společnost však za první dva dny obchodování vyrostla na ceně o neuvěřitelných 186%. ESS se zabývá výrobou energetických zásobníků, které řeší problém uskladnění elektrické energie hlavně z obnovitelných zdrojů v době, kdy nefouká vítr nebo nesvítí slunce. Řešením jsou baterie na dlouhodobé uskladnění energie ze železa, vody a chloridu sodného. Jsou mnohem levnější a environmentální bezpečnější než současné prvky používané v bateriích.

ESS vstoupila na burzu, překonala očekávání. Týden ve světě

Za společností stojí investoři jako Breakthrough Energy Ventures – investiční společnost Billa Gatese pro čistou energii. SB Energy – stoprocentní dceřiná společnost Softbank a nadnárodní chemická společnost BASF. Mezi další investory patří i klienti společnosti Across Private Investments. Prostřednictvím partnerské společnosti IPM Group se zapojily do projektu již v ranné fázi. ESS jako většina startupů zatím vykazuje provozní ztrátu, avšak ta je na takový velký projekt poměrně malá. První zisk se očekává v roce 2023. Společnost, kromě jiných, avizovala připravené objednávky od SB Energy a Enel Green Power Espana.

Inflace v pozornosti investorů
Nový týden přinese výsledky čínského HDP, které se očekává na úrovni 5,2% za 3Q. Druhý kvartál skončil s růstem 7,9%, mělo by tedy jít o zpomalení druhé největší světové ekonomiky. Ve středu očekáváme výsledky inflace z eurozóny. Očekává se výsledek 3,4%. V případě, že by byl růst cen vyšší, centrální banka by se měla zamyslet nad možností snižování pobídek.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel