Home Rady a Návody Ideální je měnit stěrače v jarních měsících. Pusťte se do toho

Ideální je měnit stěrače v jarních měsících. Pusťte se do toho

0
Ideální je měnit stěrače v jarních měsících. Pusťte se do toho

Špatně fungující stěrače nás mohou nejen ohrožovat na životě, hrozit autonehodou i ostatním účastníkům silničního provozu, ale také nám mohou poškodit čelní sklo, protože se z nich mohou začít uvolňovat tvrdé součástky. Věděli jste o tom? Myslíte, že vaše stěrače jsou v pořádku a ještě poslouží? Nebo máte dojem, že ty vaše mají to nejlepší za sebou a čekají na výměnu?

Kdy je potřeba vyměnit stěrače na vozidle?

Je poměrně snadné poznat, že jsou vaše stěrače opotřebované a nefungují tak, jak by měly. Mohou velmi nepříjemně vrzat, poskakovat po skle, ale především zanechávají na skle kapky, šmouhy nebo rovnou celé mokré pásy.

Správně bychom měli stěrače měnit jednou za rok. Po roce používání už totiž mohou jevit první známky opotřebení. Trpí především v zimě, v tuhých mrazech, které mají špatný vliv na gumu. Proto je dobré nechat výměnu stěračů na jaro, které je právě tady.

Nebojte se závratných cen

Ať už si vyberete stěrače značkové nebo neznačkové, není nutné se bát závratných částek. Ano, u značkových si sice připlatíte, ale budete mít jistotu, že délka stěračů, kterou váš vůz potřebuje, bude naprosto dopovídat. U neznačkových příliš rozdíl v kvalitě nepoznáte, ale pohořet můžete právě ne špatné délce stěrače. Proto je dobré před koupí raději 2x zkontrolovat jejich délku.

Nákup v kvalitních autodoplňcích

Je velmi praktické nakupovat stěrače v online prodejnách autodoplňků, které mají konkrétní stěrače přiřazeny ke konkrétním značkám vozů. Nemůžete netrefit. A pokud byste vybírali v prodejně autodoplňků, kde přiřazení chybí, budete potřebovat uvést značku vašeho vozu, jeho model a rok výroby.

Neotálejte s výměnou starých stěračů příliš dlouho. Můžete je potřebovat i za krásného slunného dne, kdy přijde bouřka z tepla, nebo potkáte nákladní vůz, který vám čelní sklo zcela umaže.