Home Rady a Návody Jak nakoupit kryptoměny jednoduše a bez rizika.

Jak nakoupit kryptoměny jednoduše a bez rizika.

0
Jak nakoupit kryptoměny jednoduše a bez rizika.

Zajímavá investice nebo moderní způsob platby?

Svět kryptoměn se v posledních několika letech rozrůstal do nebývalých rozměrů, kdy v posledním roce dosáhl svého prozatímního vrcholu. I přesto, že zaznamenal v posledních měsících určitý pokles, čeká ho dle mnoha analytiků zářná budoucnost. Přemýšlíte, jak do tohoto aktiva také investovat a stát se majitelem této moderní měny?

Způsobů, jak nakoupit kryptoměny, je dnes mnoho. Nabízí se brokeři, CFD, Coinmaty, směnárny a určitě najdete ještě několik dalších. Na bezpečnost není radno opomenout, proto se nejčastěji doporučuje používat k nákupu kryptoměn prověřené brokery, a směnárny. Jak jsem již zmínil, většina obchodníků používá CFD brokery, kde obchodují s kontrakty, jejichž předmětem je právě daná kryptoměna. V tomto případě se jedná spíše o trading, tedy vysoce riskantní způsob toho, jak si pomocí kryptoměn vydělat peníze. 

Konzervativnějším, ale o něco méně rizikovým způsobem je holding kryptoměn. Ten sice také nese určitá rizika, ale pro začínající investory je mnohem vhodnější. Detailnější informace můžete najít na portálu TradeCZ. Jedná se především o coinmaty, vzdálené příbuzné našich bankomatů. Díky nim můžeme kryptoměny nakupovat přímo, bez rizika podvodu a za naše koruny, popřípadě dolary a eura. Nejznámějším coinmatem v České republice je pravděpodobně Bitcoinmat, který slouží k nákupu nejznámějšího Bitcoinu.

Ve všech případech je ale nutné mít založenou Kryptoměnovou peněženku, kam se nakoupená měna ukládá. Peněženky se dělí na softwarové a hardwarové. Softwarové peněženky fungují jako aplikace, které jsou přístupné z internetu. Stačí si ji založit online a budete k ní moct přistupovat odkudkoliv ze světa. Bezpečnější způsob je ale hardwarová peněženka. Její nespornou výhodou je fakt, že jsou většinu času odpojené od internetu, tudíž odpadá možnost hackerského útoku. Stačí si ji jen pečlivě hlídat. V online testech skvěle skóruje česká kryptopeněženka Trezor, která se stala populární i v zahraničí. Ať už si zvolíte jakoukoliv z nich, snažte se využívat prověřené a známé výrobce.