Home Rady a Návody Pokožka malých dětí je citlivější na sluneční záření

Pokožka malých dětí je citlivější na sluneční záření

0
Pokožka malých dětí je citlivější na sluneční záření

Máte malé děti? Pak jistě víte, že do tří let by se vaše dítě nemělo spálit a ani opalovat. Už v takto útlém věku můžete dítěti zadělat na potíže v dospělosti a dokonce i na karcinom kůže.

Nechceme vás strašit, že když necháte děťátko nahaté jen v jednorázové plence a sluníčko mu trochu opálí nožky v kočárku, hned zemře. Od toho jsou televizní reklamy, kde vás dostatečně postraší výrobci opalovacích krémů.

Jen je důležité, abyste věděli, že děti by měly mít vždy na sluníčku pokrývku hlavy, dostatečně při pobytu venku pít, chybu neuděláte ani koupacím oblečkem, který blokuje UV paprsky. Pokud takový nemáte, na dovolené u moře nechte malá prťata koupat v tričku, aby se jim nespálila ramena a záda.

Proč kupovat speciální přípravky pro děti?

Důležité bude i to, čím budete dítě mazat. Dětská kosmetika má svá specifika, je přísněji kontrolována, a tak je na lahvičce napsaný UV faktor, který kosmetika uvnitř opravdu obsahuje.

Máte-li doma děťátko s citlivou pokožkou, či dokonce malého ekzematika, vybírejte kosmetiku s UV faktorem v lékárnách. Uchráníte je před svěděním, vznikem vyrážek a zčervenáním. Důležitá jsou kromě dětské kosmetiky i další opatření – výše uvedený klobouček, k dece na hraní, či k pískovišti postavte slunečník, aby bylo dítě ve stínu. Pokud jste na procházce a na miminko praží sluníčko, přikryjte mu nožky pomocí látkové plenky.

Krém na opalování je také třeba umět používat. Dítě musíte namazat několikrát denně, zejména pokud se během dne koupalo v bazénku, či moři. Důležité je mazat často místa, která jsou nejnáchylnější na spálení – uši, nos, ramena. Pokud dojde nedopatřením k zčervenání pokožky, či dokonce ke spálení, je třeba dětskou pokožku ošetřit přípravkem s panthenolem, který pomůže pokožce k rychlejšímu zklidnění a uzdravení.