Home Rady a Návody Porovnání Panda Dome VPN vs HideMe Premium: Jakou VPN zvolit?

Porovnání Panda Dome VPN vs HideMe Premium: Jakou VPN zvolit?

0
Porovnání Panda Dome VPN vs HideMe Premium: Jakou VPN zvolit?

Jaká VPN nabízí více funkcí, Panda Dome VPN Free, nebo toho více nabízí HideMe Premium? U obou VPN jsme porovnali parametry, přičemž konečné skóre je 7,2/10 ku 7,8/10.

Naměřená rychlost Panda Dome VPN Free versus Hide Me Premium, která vítězí?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Panda Dome Free a HideMe Premium VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 388 Mb/s, případě druhé 202 Mb/s. Panda Dome Free se ukázala být o 186 Mb/s rychlejší než HideMe Premium VPN.

Naměřený upload Panda Dome VPN Free činil 91 Mb/s. HideMe Premium jsme naměřili upload 129 Mb/s, je tedy o 38 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 92 ms. Konkurenční Hide Me Premium se naměřilo 11 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Panda Dome Free v porovnání je o 81 ms horší.

Průběžný bodový součet recenze Panda Dome VPN proti Hide.Me VPN Premium tak je 8 /10 – 7/10.

Umí Panda Dome VPN Free přehrávat filmy z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Panda Dome VPN Free tuto možnost zvládne. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Hide.Me Premium VPN cizojazyčný Netflix odemknout má.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Hide Me Premium VPN tuto schopnost nabízí. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí má.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování malware. Například Panda Dome Free má ochranu DNS a Hide.Me Premium VPN pro příklad má whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Co se týká funkcí, je výsledek 7 /10 x 7/10.

Jak je na tom Panda Dome Free v šíři nabízených zemí a serverů?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Panda Dome Free spravuje 200 serverů, v katalogu HideMe Premium VPN jsme našli celkem 1 900 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 1700 méně .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u Hide Me Premium VPN byl 47. Srovnávaná VPN jich nabízí 24, o 23 méně. V této disciplíně tak prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Panda Dome Free umí 5. Hide.Me Premium VPN povoluje připojit současně 10 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku VPN zdarma.

Jaké platformy umí Panda Dome Free a které nabízí HideMe VPN Premium?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, Panda Dome VPN Free zvládá zařízení se systémem Android a ochrání zařízení s operačním systémem iOS. HideMe VPN Premium operační systém iPhone iOS zabezpečí, Android OS standardně dokáže zabezpečit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. Panda Dome Free má sídlo ve Španělsku. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Malajsii.

Program Panda Dome VPN Free nebyla lokalizována v českém překladu, HideMe VPN Premium česky nastavit lze.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla Panda Dome Free skóre 9/10 a Hide Me Premium získává hodnocení 10/10.

Cena v akci Panda Dome Free vs. HideMe Premium VPN

Hide Me Premium si lze předplatit od 72 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již za 65 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 6/10, respektive 5 /10 pro tu druhou.