Home Rady a Návody Svářecí technika: Univerzální řešení pro svařování různými metodami

Svářecí technika: Univerzální řešení pro svařování různými metodami

0
Svářecí technika: Univerzální řešení pro svařování různými metodami

Pokud hledáte jediné zařízení, které vám umožní svařovat různými metodami, pak zvolte invertorovou svářečku. Ta využívá měniče, který umožňuje snadnou změnu parametrů. Můžete si tak zvolit, jakou metodou chcete svařovat.

Svářecí technika

Invertorová svářecí technika využívá měniče neboli invertoru. Toto zařízení využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Ten dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční, přičemž ho poté usměrní. Díky tomu je možné snadno měnit parametry. Můžete si tak zvolit, zda chcete se svářecím invertorem svařovat metodami MMA a TIG, či případně metodami MIG/MAG. Univerzálnost je velkým kladem invertorových svářeček a díky ní bývá volbou číslo jedna pro hobby dílny i profesionály.

Svařovací technika

Svařovací technika s invertorem je vybavena elektronikou, jejíž možnosti jsou využívány naplno. Kromě snadné změny parametrů nabídnou tyto svářečky také další praktické funkce. Jde například o takzvaný hot start neboli snadné nahození oblouku. Při svařování navíc oceníte ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu, či pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Dostupné bývají i další funkce, při výběru svářečky se tak můžete řídit podle nich.

Malé rozměry

Invertorová svářečka je oblíbená také díky svým rozměrům. Použitá technologie umožňuje celkové zmenšení velikosti a snížení hmotnosti svářečky. Můžete ji tak mít v dílně, ovšem stejně tak ji zvládnete bez problému vzít kamkoliv s sebou. Je totiž lehká a poměrně malá. Kromě toho navíc často modely disponují popruhem přes rameno. Ten nabízí ještě větší komfort, kdy nemusíte svářečku držet za madlo. Namísto toho vám díky popruhu nebude nikde překážet a můžete s ní pracovat třeba i na žebříku.

Invertorové svářečky nabízí to nejlepší mezi svářečkami. Hodí se pro občasné svařování, ovšem oblíbená je i mezi profesionály.