Home Rady a Návody Vyberte si na vůz správnou autoplachtu. Poradíme, jak na to

Vyberte si na vůz správnou autoplachtu. Poradíme, jak na to

0
Vyberte si na vůz správnou autoplachtu. Poradíme, jak na to

Pokud v rodině nepoužívá děda autoplachtu, většinou ji pak nepoužívá ani váš otec, a nakonec o její službu přicházíte i vy. Tak, jako se z generace na generaci přenáší recepty, způsob zastřihávání stromků nebo třeba chov rybiček, je spousta věcí, které nepoznáme, protože nás k tomu rodina nepřivedla. A je mezi námi mnoho takových, kteří nemají ani tušení, jak praktická a užitečná může být autoplachta. Jakmile ji vyzkoušíte, budete si říkat, jak jste bez ní mohli být.

Kdy můžete sáhnout po autoplachtě?

Určitě vás napadne, že vám bude autoplachta užitečná v případě nepříznivého počasí, když nemáte garáž a auto stojí na dešti a mrazu den co den. Díky autoplachtě se ale zbavíte i prachu, korozí a plísní. Dokonce je vhodné ji používat v některých případech i v případě, že máte vůz garážovaný. Je však potřeba vybrat vhodnou plachtu na konkrétní typ vozidla.

Nejen v zimě vám usnadní život

Plachtu v prodejně autodoplňků vybírejte dle typu vozidla, na ven nebo dovnitř, dle skladnosti a údržby.

Jestliže parkujete denně na parkovišti před domem, povrch auta hlavně v mrazivých měsících trpí. Autoplachta zabrání tvorbě námrazy na všech oknech a jednoduše odstraníte i sníh, který na vůz napadal.

Bláto, déšť a prach se na vůz dostává celoročně, prach i v garáži. Všimnout si můžete např. na voze souseda, že pokud parkuje auto ve městě, kde chodí do práce, rychle mu auto zšedne. Před prachem je důležité chránit zvláště veterány, u nich by měla být plachta samozřejmostí.

Dokonce s pomocí autoplachty můžete odradit zloděje od jejich nekalé činnosti. Sice jej nezabezpečí zcela, ale působí jako pasivní překážka, zvláště pokud je kolem spousta snadněji dostupných vozů. Plachta ale může představovat jistou bariéru, která brání mechanickému poškození laku od okolních vozů.