Home Magazín Výzva Mazej na kolo motivuje na cyklovýlety

Výzva Mazej na kolo motivuje na cyklovýlety

0
Výzva Mazej na kolo motivuje na cyklovýlety

Celkem osm cyklovýletů v osmi regionech Královéhradeckého kraje (BBSK) a k tomu devět cen, nabízí výzva s názvem Hybaj na bajk, kterou v uplynulých dnech iniciovala Krajská organizace cestovního ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turismus.

Cílem výzvy je motivovat k objevování kraje a jeho regionů na kole. Cykloturisté mohou prostřednictvím sociální sítě dávat fotografie z cyklovýletů a vyhrát tak osm atraktivních cen každé pondělí a další v závěru výzvy. Dne 2. listopadu bude ze všech zapojených vylosován jeden, který získá rodinný víkendový pobyt v hodnotě 600 eur.

BBSK je kraj s nejvyšším podílem venkovských oblastí v rámci celého Slovenska. Jak říká Petra Šuhajdová z KOCR Banskobystrický kraj Turismus, pro bajker a cykloturisty to znamená menší hustotu osídlení, méně frekventované vedlejší cesty, množství polních, lesních a cykloturistických cest.

„Díky pasportizací, což je jakýsi audit cyklostezek, který probíhal v Banskobystrickém kraji v letech 2019 a 2020, jsme zmapovali všechny cyklostezky, zjistili jsme jejich nedostatky a ty postupně odstraňujeme,“ říká. „Dnes je díky tomu na jednom místě, v platformě OutdoorActive na webu zahoramizadolami.sk, soustředěných více než 140 tras s podrobným popisem a technickými informacemi,“ připomněla.

„Z těch 140 tras soustředěných v OutdoorActive jsme vytipovali osm, každou v jednom z regionů kraje v působnosti našich partnerských oblastních organizací cestovního ruchu. Jsou to takové, které podle našeho názoru krásně propojují cykloturistiku s poznáváním historie nebo přírodních či kulturních atraktivit,“ říká krajský cyklokoordinátor Michal Vrábel.

Do výzvy Hybaj na bajk se může zapojit každý. Stačí se vybrat na některý z osmi výletů, udělat na něm fotografii, zveřejnit ji na svém instagramovom profilu a označit ji hashtag #hybajnabajk a #zahoramizadolami.

Výzva Hybaj na bajk trvá do 2. listopadu, kdy se vylosuje výherce deváté ceny, kterou je víkendový rodinný pobyt v hotelu na Podpoľanie. Pravidla soutěže jakož i veškeré informace se nacházejí na stránce www.zahoramizadolami.sk a na instagramovom profilu ZAHORAMIZADOLAMI.SK Kampaň je realizována s finanční podporou Ministerstva dopravy a výstavby České republiky.