Home Bydlení Získejte tiché bydlení vybudováním akustické předstěny

Získejte tiché bydlení vybudováním akustické předstěny

0
Získejte tiché bydlení vybudováním akustické předstěny

Pokud žijete v panelovém nebo obytném domě, jistě jste se již setkali s komplikacemi, jako jsou noční buzení, bolesti hlavy nebo ztráta pozornosti způsobené nadměrným hlukem od sousedů, z chodby nebo zvenčí. Vysoká propustnost hluku totiž představuje jeden z největších nedostatků panelových staveb. Nenechte se však zmýlit, s nežádoucím hlukem se můžete setkat nejen v městském paneláku, ale i v rodinném domě na venkově. Ochrana proti hluku by proto měla patřit mezi základní požadavky při výstavbě nebo rekonstrukci vašeho bydlení, ať už bude stát kdekoliv.

Společnost URSA, přední výrobce a dodavatel minerálních izolací, proto v posledních letech soustředila na vývoj a zdokonalování materiálů, které dosahují vynikajících zvukově pohltivé hodnoty, a tak mohou zákazníkovi splnit i ty nejnáročnější „akustické“ přání.

Zvuková pohltivost je schopnost materiálu pohlcovat dopadající zvuk. Činitelem zvukové pohltivosti pak rozumíme poměr pohlceného akustického vlnění vůči dopadajícím zvukovým vlnám. Tento poměr nám určuje třídu zvukové pohltivosti – a výrobky URSA se klasifikují třídou A. Tato třída je nejvyšší a zajišťuje tak maximální pohltivost zvuku. Vhodný materiál do lehkých sádrokartonových příček je URSA VENTO 34. „Minerální izolace URSA zachycují zvukovou energii a částečně ji přeměňují na tepelnou. Je nezbytné, aby byla izolace v konstrukci vzduchotěsně uzavřena. Čím těsněji jsou Obálkové konstrukce aplikovány, tím je minerální izolace v pohlcování hluku výkonnější. Minerální izolace URSA navíc brání nejen pronikání hluku, ale i tepla, a mají dobré protipožární vlastnosti, „vysvětluje Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA.

Akustická předstěna – rekonstrukce bez stavebního povolení

Typickým nedostatkem panelových domů je jejich vysoká propustnost hluku z ulice, sousedního bytu či chodby. URSA navrhuje řešení, které výrazně zlepší kvalitu vašeho bydlení a netřeba k němu shánět ani stavební povolení. Je možné postavit akustickou předstěnu, která technicky přilne zevnitř k již vybudované stěně a začne fungovat jako dodatečná izolace. Navíc pomůže vašemu domovu zlepšit vzduchovou neprůzvučnost o prokazatelných 6 dB, přičemž tloušťka aplikované vrstvy je pouze 4,25 cm a hodí se na rekonstrukce i novostavby. „Na aplikaci do předstěny bych doporučila minerální izolaci URSA GLASWOOL. Jde o pružný, tuhý materiál, zpracovatelsky velmi příjemný, s velmi vysokou pohltivostí zvuku, „doporučuje architektka Vojancová.

Jednoduché a zdravé řešení

„Každému bych při výběru nejvhodnějšího řešení pro akustickou pohodu doporučila konzultaci s odborníkem, aby se předešlo možnému budoucímu vzniku problémů nebo nedokonalostí v konstrukci. Zároveň tak nejjistější dosáhnete všechny požadované nároky na stavbu, „vysvětluje Tereza Vojancová ze společnosti URSA. Samotná aplikace minerální skelné izolace URSA GLASWOOL je však velmi jednoduchá. Jde o jednoduchý proces, při kterém je minerální vláknitá izolace do předstěny instalována jako jakási akustická vložka. Svým ekologickým složením navíc URSA GLASWOOL představuje nezávadný produkt šetrný ke koncovým obyvatelům domu.